Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
SİYASET

Cebeci, CHP’den istifa etti!

İl Genel Meclisi’nin Tirebolulu üyesi ve Tirebolu Belediye Başkan aday adayı Ömer Cebeci, mensubu olduğu partisi CHP’den istifa ettiğini duyurdu…

Giresun İl Genel Meclisi’nin Tirebolulu üyesi ve Tirebolu Belediye Başkan aday adayı Ömer Cebeci, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, mensubu olduğu CHP’den istifa ettiğini duyurdu. Cebeci’nin bu istifası, Tirebolu’da ve siyasi çevrelerde şok etkisi yarattı.

Son 5 yıldır İl Genel Meclisi’nde görev yapan ve Meclisin çok sesli üyesi olarak dikkat çeken CHP üyesi Cebeci, partiden istifasıyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sevgili Tirebolu halkı, kıymetli dostlarım, değerli Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarım; Bilginiz üzerine CHP İl Genel Meclisi Üyesi olarak son 5 yılda siz değerli memleket evladı kardeşlerimizin sesi olmaya çalıştım. Bu yıllar zarfında tüm imkansızlıklara rağmen, tüm karşılaştığımız zorluklara rağmen 5 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında İl Genel Meclisi’nde Giresun için Tirebolu için mücadele ettim. Sizler adına verdiğim bu mücadelede susturulmak için mahkemelere verilmekle kaç kez tehdit edildim, bu yetmedi, susturulmam için Meclise önergeler verildi. Ancak, ben yine susmadım ve siz değerli halkımın sesi oldum. Daha sonrasında ise bu 5 koca yılın ardından, daha fazla hizmet vermek ve vatandaşlarımızın derdine daha fazla derman olmak adına geçen aylarda Tirebolu Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklamış ve sizlerden de büyük teveccüh görmüştüm. Bu süreç CHP Genel Merkezi’nin mevcut Belediye Başkanını tekrar aday göstermesiyle sonlandı. Bu sürecin ardından, şahsıma karşı hak etmediğim sözler ve davranışların sergilenmesi, ilçede siyasi kaderimizin tek bir adamın eline bırakılması, CHP’de siyaset yapmamızın kanalının tıkanması olarak gördüğüm lüzum üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimi sonlandırma kararı aldığımı ve CHP’den istifa ettiğimi üzülerek sizlerle paylaşmak isterim. Ama izninizle siz değerli dostlarıma şunu ifade etmek istiyorum; istifa etmem, halkıma verdiğim hizmet sözünden vazgeçtiğim anlamına gelmiyor. Aynı kararlılıkla ve aynı halis düşüncelerle sizlere hizmet etmenin yollarını aramaya devam edeceğimi beyan etmek isterim. Koltuklar, işgal etmek için değil, hizmet etmek için vardır. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. Sağlıcakla kalın.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler