Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
SİYASET

Cebeci, İYİ Parti’ye geçti!

CHP’den istifa eden İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci, Tirebolu’da düzenlenen bir törenle İYİ Parti’ye geçti ve yeni partisinden de İl Genel Meclisi’nin de birinci sıra adayı oldu…

İl Genel Meclisi’nde Tirebolu’yu temsil eden ve yaklaşık 5 yıldır Meclis’te CHP üyesi olarak görev yapan Ömer Cebeci, aldığı şok bir kararla CHP’den istifa ederek, İYİ Parti’ye geçti. 12 Şubat 2024 tarihi itibariyle İYİ Parti saflarına katılan Cebeci, yeni partisinden İl Genel Meclisi birinci sıra adayı olarak seçimlere katılacak.

CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Cebeci için, Tirebolu İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nda 12 Şubat Pazartesi günü geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; partinin Kadın Politikaları Karadeniz Bölge Sorumlusu Sema Özkan ile İl Başkanı İnan Tokgöz, İl Yerel Yönetimler Başkanı Levent Tosun, İYİ Parti Tirebolu Belediye Başkan adayı Bülent Kara ve çok sayıda davetli katıldı. İlçe Başkanı Bektaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, kürsüye davet edilen Cebeci, tüm katılımcıları ve partilileri selamladıktan sonra yaptığı konuşmada, İYİ Parti’ye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Siz değerli hemşerilerimizin de desteği ile ilçemizde hem Belediye Başkanlığı’nı ve hem de İl Genel Meclisi üyeliğini yeniden kazanacağız. Ben, Tirebolu için verdiğim mücadeleyi İYİ Parti çatısı altında da sürdüreceğim. Önümüzdeki ayın sonunda yapılacak Yerel Seçimlerde hem Tirebolu ve hem de İYİ’ler kazanacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah’ın izni ve sizlerin de desteğiyle 5 yıldır büyük bir onurla görev yaptığım ve ilçem için mücadele verdiğim İl Genel Meclisi’nde yine Tirebolu’muzun ve sizlerin sesi olacağım” dedi.

Öte yandan, İYİ Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nda çok samimi ortamda gerçekleşen katılım töreninde Cebeci’den sonra, mimar Hande Semiz’e de İYİ Parti rozeti takıldı ve böylece İYİ Parti bir transfer daha yapmış oldu. İYİ Parti’de yapılan törende Belediye Başkan adayı Bülent Kara’da kısa bir konuşma yaparak, tüm katılımcılara teşekkür etti ve Yerel Seçimlerde Tirebolu’da İYİ’lerin kazanacağını söyledi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler