Cebeci’den, korona virüs sorusu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Cebeci’den, korona virüs sorusu!


İl Genel Meclisi’nin Tirebolu CHP’li üyesi Ömer Cebeci, Giresun genelindeki virüs vakalarıyla ilgili olarak Vali Sarıfakıoğulları ile Sağlık Müdürü Bal’a bazı sorular yöneltti…

Giresun İl Genel Meclisi’nin önerge rekortmeni ve genç üyesi Ömer Cebeci, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal’a, ilimiz genelindeki virüs vakalarıyla ilgili bir dizi sorular yöneltti. Vali ve Sağlık Müdüründen, il genelinde meydana gelen virüs vakalarıyla ilgili bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmasını isteyen Cebeci, İl Genel Meclisini, Giresun’un Yerel Parlamentosu olarak da niteledi.

İl Genel Meclisi’nin Tirebolu CHP’li üyesi Cebeci, içinde bulunduğumuz dönemde iş birliğine ve şeffaflığa daha çok ihtiyaç olduğunu hatırlattığı önergesinde, Vali Sarıfakıoğulları ile İl Sağlık Müdürü Bal’a, aşağıdaki soruları yöneltti:

İlimiz Giresun genelinde salgın nedeniyle hastalığa yakalanan kaç kişi var? İl genelinde tedavisi süren ve tedavisi biten hastaların sayısı ne kadardır? Yoğun bakımda kaç hastamız bulunmaktadır? İlimiz genelinde kaç test yapılmıştır? Korona virüsün ilçelere dağılımı ne şekildedir? Bu ve bunun gibi benzer vakaları, bu ilin parlamenterleri olan İl Genel Meclisi üyeleri ile neden paylaşılmıyor! İlimiz genelinde salgınla ilgili dağılımın meclis üyeleriyle de paylaşılmasını istiyoruz.”