Çeğel Ortaokulu’nun Atletizm başarısı… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Çeğel Ortaokulu’nun Atletizm başarısı…


Tirebolu Çeğel Asım Yıldırım İlköğretim Okulu, Atletizm İl Birinciliğinde Küçük Erkekler dalında il üçüncüsü oldu…

Tirebolu Çeğel Köyü Asım Yıldırım İlköğretim Okulu, Atletizm İl Birinciliği Yarışmasında Küçük Erkekler dalında takım halinde il üçüncülüğünü elde etti. Giresun Atatürk Stadında 8-9 Ocak tarihlerinde yapılan Okullararası Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarına 7 sporcuyla katılan Çeğel Ortaokulu, Küçük Erkekler kategorisinde 195 puanla il üçüncüsü olurken; Küçük Kızlar kategorisinde de il’de 125 puanla 7’nci sırayı aldı.

Giresun’daki Atletizm İl Birinciliği müsabakalarına Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Keskin nezaretinde katılan Çeğel Asım Yıldırım İlköğretim Okulu, Küçük Erkekler dalında önemli bir başarıya imza atarken; bu dalda Eynesil Şahin Abanoz Ortaokulu ilk sırayı aldı ve Piraziz 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu da ikinci oldu.

Giresun’daki yarışmalara kısıtlı imkanlarıyla katılan ve 7 okul arasında ilçemize il üçüncülüğü kazandıran Çeğel Asım Yıldırım İlk/Ortaokulu’nun elde ettiği başarı, Tirebolu’da ve eğitim camiasında sevinçle karşılanırken; yarışma sonunda dereceye giren okullara törenle çeşitli hediyeler verildi.