CHP Tirebolu eski İlçe Başkanı Aydın’ı kaybettik! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

CHP Tirebolu eski İlçe Başkanı Aydın’ı kaybettik!


Tirebolu’nun Ortacami Köyünden olup, ilçenin Hamam Mahallesinde oturan 3 kız çocuğu babası CHP eski İlçe Başkanı Rüştü Aydın (75), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek sevenlerini üzdü..!

Tirebolu CHP eski İlçe Başkanı Rüştü Aydın (75), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Aslen Tirebolu’nun Ortacami Köyünden olup, uzun yıllardır ilçenin Hamam Mahallesinde oturan evli ve 3 kız çocuğu babası Aydın, yıllar önce çok sevdiği CHP İlçe Teşkilatında başkanlık görevinde bulunmuştu.

Tirebolulu emekli öğretmen Hilmi Aydın’ın ağabeyi ve Nesiye Aydın’ın eşi sevilen insan Rüştü Aydın, bir süre önce yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ediyordu. 23 Haziran Cuma günü evinde rahatsızlanan ve yakınları tarafından Tirebolu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hamam Mahallesinin güleç yüzlü insanı Aydın, saat 13 sıralarında hastanede son nefesini vererek, yaşama veda etti. 3 kız çocuğu babası Aydın’ın ölümü, ailesini ve yakınlarını yasa boğarken; eski siyasetçi için 24 Haziran Pazar günü hazin bir cenaze töreni düzenlendi. Hamam Mahallesindeki evlerine taziye için akın eden yakınları ve arkadaşları, aile fertlerine başsağlığı dileklerini iletirlerken; Aydın’ın kız çocukları Özden, Selma ve Şaziye, üzgün bir vaziyette taziyeleri kabul ettiler. Aydın’ın cenazesi saat 11.30 sıralarında Hamam Mahallesindeki evinden alınarak, Cintaşı Camii avlusuna getirildi.

Tirebolu’nun sevilen insanı Aydın’ın naaşı, Cintaşı Camiinde Öğle Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Ortacami Köyüne götürüldü. Ortacami Köyü Çandırlı Mahallesindeki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verilen Aydın’ı, kalabalık bir cemaat son yolculuğuna uğurladı.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…