Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
SİYASET

CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nda neler oluyor?

Vehbi Güvenbaşkanlığındaki CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın, İl Başkanlığı tarafındanfeshedildiği haberinin alınmasından sonra, partili üyeler Genel Merkezeprotesto için toplu imzalı faks çektiler…CHP Tirebolu İlçeTeşkilatı’nda neler oluyor?

Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı’nın, İl Başkanlığı tarafındanfeshedilmesine ilişkin haberlerin alınmasından sonra, partili üyeler tarafından Genel Merkeze protesto için toplu imzalı faks gönderildiği öğrenildi.

Yaklaşan Yerel Seçimler öncesinde CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın feshedilmesine ilişkin kararın yakışık almadığını bildiren partili üyeler, olayı şiddetle protesto ederken; İlçe Başkanı Vehbi Güven’de sessizliğini koruyor. CHP İl Başkanlığı’nın kararına tepki gösteren partili üyeler, kendi aralarında imza toplayarak Genel Merkeze gönderdiler. Yaklaşık 150 üyenin imzası bulunan protesto metninde, böyle bir kararın demokratik olmadığını ifade ederek, “Seçimle gelen ancak seçimle gider. Biz, teşkilatımızın feshedilmesine şiddetle karşıyız. Böyle bir karar acaba neden alınıyor? Hele de Yerel Seçimler öncesinde böyle bir karar alınması, hem partimize ve hem de sonuçlara olumsuz şekilde yansır. Bu kararı hiç te aklı selim bulmuyoruz” şeklinde sitemlerini dile getirdiler.  

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler