Çiçekçi bayana, ASENA’dan anlamlı jest! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Çiçekçi bayana, ASENA’dan anlamlı jest!


Tirebolu’da çırak olarak işe başladığı çiçekçi dükkanında patronluğa kadar yükselen Ayşe Narin’e, ASENA Derneği tarafından Hizmet Şeref Madalyası verildi…

Yıllar öncesinde çırak olarak girdiği Çiçekçi Dükkanında patronluğa kadar yükselen Ayşe Narin’e, anlamlı bir jest yapan ASENA Derneği Başkanı İsmet Serdaroğlu, kendisine bu başarısından dolayı Hizmet Şeref Madalyası takdim ederek onurlandırdı.

Azimli ve hayretli çalışması sonucu çırak olarak girdiği Çiçekçi Dükkanında bugün Tirebolu’nun en gözde çiçekçilerinden biri haline gelen Narin’i, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kutlayan ASENA Derneği Başkanı Serdaroğlu, “Çiçekçi kızımızın mesleğinde gösterdiği azim ve başarı, kendisini dükkan sahibi yapmış olup, onun bu yükselişi tüm kadınlarımıza örnek olmuştur. Kısa zamanda kendisini yetiştirip mesleğinde ilçenin bir numarası olan Ayşe Narin hanımı yürekten kutluyor ve başarısının daim olmasını diliyorum. Bizler ve tüm ilçe halkı onun sayesinde özel günlerde en iyi çiçekleri, buket ya da çelenk yaparak hediye ediyoruz. Tirebolu’muza çiçeklerin en iyisini getiren ve mesleğinde her geçen gün büyüyen kızımıza bol kazançlar diliyorum” diyerek, kadınların; azmettiği takdirde her zorluğun üstesinden gelebileceklerini sözlerine ekledi.