ÇKS başvuru süresi 1 Eylül’e uzatıldı! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

ÇKS başvuru süresi 1 Eylül’e uzatıldı!


Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, 2020 yılı dosyalarını vermeyi unutanların, en geç 1 Eylül 2020 tarihine kadar ÇKS dosyalarını vermeleri gerektiğini duyurdu…

2020 yılına ait Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvuru süresinin 1 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. Buna göre, 30 Haziran’da sona eren başvuruda dosyalarını vermeyi unutanlara veya tamamlamayanlara bir fırsat daha doğmuş oldu.

Konuya ilişkin olarak sosyal medya üzerinden bir hatırlatma yapan Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, 2020 yılı ÇKS dosyalarını vermeyi unutan çiftçilerin en geç 1 Eylül 2020 Salı günü saat 17’ye kadar ilgili müdürlüğe müracaat etmeleri gerektiğini hatırlatarak, çiftçilerin mağdur olmamaları için bu fırsatı değerlendirmelerini istediler. İlçemizde eğer 2020 yılına ait ÇKS dosyalarını vermeyenler var ise, bu beklenmedik uzatma onlar için önemli bir fırsat oldu. Böyle durumda olan çiftçilerimizi biz de uyarıyor ve ÇKS dosyalarını en geç 1 Eylül 2020’ye kadar ilgili müdürlüğe teslim etmelerini hatırlatıyoruz.