ÇKS için 31 Aralık son tarih! | Tirebolu Ekspress Haber

ÇKS için 31 Aralık son tarih!

Fındık üreticilerinin, 2018 yılı desteklerinden yararlanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi bilgilerini yenilemeleri konusunda son uyarılar yapıldı…

Fındık üreticilerinin, 2018 yılı Fındık Alan Bazlı Gelir Desteğinden yararlanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) bilgilerini yenilemeleri uyarısında bulunuldu.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ÇKS ve destek başvuruları için tanınan sürenin 31 Aralık Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona ereceğini belirterek, çiftçilerin bir an önce kayıtlarını yaptırmalarını istedi. Genel Başkan Bayraktar, yönetmeliğe göre 30 Haziran’da sona eren ÇKS başvuru süresinin TZOB’un girişimleri sonucu 31 Aralık’a uzatıldığını hatırlattığı açıklamasında, “Çiftçilerimizin tüm desteklerden yararlanabilmeleri için başvurularını en geç yıl sonuna kadar mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Aksi halde mağdur olan kendileri olacaktır. Çiftçilerimiz bağlı oldukları Tarım ve Orman İl veta İlçe Müdürlüklerine şahsen veya yadsal temsilcileri aracılığı ile müracaatlarını yaptırmalıdırlar” uyarısında bulundu. Kayıtlarını halen yaptırmamış olan çiftçilerimize bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir