Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİMSPOR

Cumhuriyet, Futsal Birincisi!

Tirebolu’da yapılan Küçük Kızlar İl Birinciliği’ni, ilçemiz temsilcisi Cumhuriyet Ortaokulu kazandı…

Okul Sporları Küçük Kız-Erkek Futsal Giresun İl Birinciliği müsabakaları geçtiğimiz hafta içinde Tirebolu’da yapıldı ve ilçemiz temsilcisi Cumhuriyet Ortaokulu, kızlar kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak il şampiyonu oldu. Erkekler kategorisinde ise Görele İmam-Hatip Ortaokulu, adını il birinciliğine yazdırdı.

27-31 Mayıs tarihleri arasında Tirebolu Nadir Yapsakaloğlu Spor Salonu’nda oynanan maçlarda dereceye giren okullara kupa ve madalyaları; Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün, Okul Sporları Şube Müdürü Abdurahman Genç ve Tirebolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Durmuşkaya tarafından verildi. Tirebolu’da gerçekleşen organizasyonda Küçük Kızlar kategorisinde birincilik Cumhuriyet Ortaokulu’nun olurken; Görele İmam-Hatip Ortaokulu ikinci ve Bulancak İmam-Hatip Ortaokulu’da üçüncü sırayı elde etti. Erkekler kategorisinde ise Görele İmam-Hatip Ortaokulu il birinciliğini kazanırken; Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu ikinci, Eynesil İmam-Hatip Ortaokulu üçüncü ve Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu’da dördüncü oldu.

Ortaokullar Futsal İl Birinciliğinde kızlarda şampiyon ve erkeklerde de il ikincisi olan Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu’nu tebrik ediyoruz. Okul müdürü Nail Vuruşan, futsalda önemli başarılar elde eden sporcularını kutlarken, bu sporcuları maçlara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenleri Ezgi Burçin Erdal ve Yafes Erdal’ı da  tebrik ettiğini söyledi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler