Cumhuriyet Ortaokulu yine birinci… | Tirebolu Ekspress Haber

Cumhuriyet Ortaokulu yine birinci…

Tirebolu’da orta okullar arasında yapılan Bilgi Yarışması’nda Cumhuriyet Ortaokulu bir kez daha birinci olurken; İmam-Hatip Ortaokulu’da ikinci sırayı elde etti…

Tirebolu’da orta okullar arasında yapılan ve 11 orta okulun katıldığı 2018-2019 dönemine ait Bilgi Yarışması’nda Cumhuriyet Ortaokulu, bir kez daha adını birinciliğe yazdırdı.

26 Mart Salı günü Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Spor Salonunda gerçekleşen yarışmada, İmam-Hatip Ortaokulu’da ikinciliği elde ederken, il merkezinde yapılacak yarışmada ilçemizi temsil edecek ikinci okulumuz oldu.

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muammer Şimşek’in sorumluluğunda yapılan Ortaokullararası Bilgi Yarışması’nda öğrencilere iki aşamalı 30 soru soruldu. Yarışmada Cumhuriyet Ortaokulu ilçe birincisi olurken; İmam-Hatip Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu arasında ikincilik, yedek sorular sonunda belirlendi ve bu soruların ikisine de doğru cevap veren İmam-Hatip Ortaokulu, ilçe ikincisi olarak, ildeki yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Tirebolu’dan 2 okulun katılacağı İl Birinciliği Yarışması Nisan ayı içinde yapılacak olup, bu yarışmada ilçemizi Cumhuriyet Ortaokulu ile İmam-Hatip Ortaokulu temsil edecek. Her iki temsilcimizi tebrik ediyor ve şimdiden kendilerine ildeki yarışmada da başarılar diliyoruz.


Cumhuriyet Ortaokulu yine birinci…” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir