Danışmanlı kadınlar da dernekciliğe el attılar! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Danışmanlı kadınlar da dernekciliğe el attılar!


Merkezi İstanbul Esenler’de bulunan Tirebolu Danışman Köyü Derneği’nde, Kadın Kolları Teşkilatı da kuruldu ve köyün genç kızlarından Betül Kuzu, teşkilatın ilk başkanı oldu…

Geride bıraktığımız 2017 yılının Mart ayında yeni kadroyla göreve başlayan Mehmet Kuzu başkanlığındaki Tirebolu Danışman Köyü Derneği’nde, Kadın Kolları Teşkilatı da kuruldu. İstanbul’da çok sayıda üyesini yıllarca aynı çatı altında buluşturan Danışman Köyü Derneği bünyesinde yeni oluşturulan Kadın Kolları Teşkilatında Betül Kuzu, başkanlık görevine getirildi.

İstanbul Esenler’de 1993 yılında kurulan ve Danışmanlıları bir çatı altında toplayan Danışman Köyü Derneği, kurulduğu günden bu yana önemli hizmetlere imza atarken, çok sayıda başkan değiştirdi. Son olarak Mehmet Kuzu’nun başkan olduğu dernekte, kadınların da aktif olarak görev alması yönünde yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan Kadınlar Kolu faaliyete geçti. 21 Ocak 2018 tarihinde dernek lokalinde toplanan Danışmanlı kadınlar, köyün genç ve enerjik kızlarından Betil Kuzu’yu kendilerine başkan seçtiler.

İstanbul’daki hemşerileriyle birlikte derneklerine yeni projeler kazandırmayı amaçladıklarını söyleyen Danışman Köyü Derneği Kadın Kolları Teşkilatının çiçeği burnunda başkanı Kuzu, yaptığı ilk açıklamada, “Köyümüzün kadınları ile birlikte derneğimize yeni projeler sunmak, köyümüze yapılan hizmetlerde biz de varız demek için bir araya geldik. Danışman Köyü kadınları olarak çıktığımız bu yolda hem kendimize yeni şeyler katmak ve hem de 25 yıllık derneğimizin daha da güzel hizmetlere imza atmasını sağlamak için yoğun çaba göstereceğiz. Kadınların da örgütlenmesinde bize önemli katkılar sağlayan dernek başkanımız Mehmet Kuzu ağabeyimize ve yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık, İstanbul’da Danışmanlı kadınlar da var” dedi. Bu arada, Danışman Köyü Derneğinde Gençlik Kolları Teşkilatının da kurulması yolunda çalışmalar yapıldığı kaydedildi.