Dekan Elmas’tan, küçük öğrencilere jest! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Dekan Elmas’tan, küçük öğrencilere jest!


Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. DR. Nazım Elmas, Sakarya İlkokulu öğrencilerinin Serbest Etkinlik Dersine katılarak, minik öğrencilerle oyuna tutuştu…

Tirebolu Sakarya İlkokulu, eğitimde farkındalık yaratmak amacıyla geliştirdiği projelerle dikkat çekerken; haftada bir gün İletişim Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla zenginleştirdiği Serbest Etkinlik Dersleri için bir ilke daha imza attı.

Okul müdürlüğünce geliştirilen “İlkokul anılarımın en anlamlısı olur musun?” adlı proje kapsamında, İletişim Fakültesi öğrencileriyle sürdürdüğü etkinliğin geçen haftaki konuğu fakültenin Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas oldu. Fakülte öğrencilerinin yanı sıra Araştırma Görevlisi Ali Karakaya ile birlikte 26 Nisan Cuma günü Sakarya İlkokulu’na gelen Dekan Elmas, küçük öğrencilerin okul bahçesinde gerçekleştirdiği etkinliğe katılarak, çocuklarla birlikte oyun oynadı. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas’ın, minik öğrencilerin etkinliğine katılması ve çocuklarla bizzat oyun oynaması, okulda ve veliler arasında da büyük memnunluk yaratırken; Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, Dekan Elmas’a bu jestinden dolayı teşekkür ederek, şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Müdür Yılmaz, çocukların gelişmesinde ve eğitiminde önemli bir yer tutan bu tür etkinlikleri okul öğretmenleriyle projelendirerek hayata geçirmek için değişik uygulamalar yaptıklarını ve böylece eğitim-öğretimde farkındalık oluşturduklarını belirterek, bu etkinliklerin veliler tarafından da desteklendiğini kaydetti.