Demirci’de üye kayıtları devam ediyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Demirci’de üye kayıtları devam ediyor!


Tirebolu’nun Demirci Mahallesi’nde 2019 yılı sonlarında kurulan ve resmiyete geçen Kültür ve Dayanışma Derneği, ilk olarak mahallenin çözüm bekleyen sorunlarına el atacak…

Tirebolu’nun doğu yakasında yer alan ve nüfusu 10 bine yaklaşan Demirci Mahallesi’nde 2019 yılı sonlarında kurulan Kültür ve Dayanışma Derneği’nde, üye kayıt işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Aralık 2019 tarihi itibariyle resmiyet kazanan dernekte mahallenin eski muhtarı Bilal Atacan kurucu başkan olarak görev yaparken; kendisine Tireboluspor Kulübü Başkanı ve iş adamı Adem Kemal yardımcı oluyor.

Tüzel kişilik hakkını kazanan ve resmen faaliyete geçen Demirci Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, ilk etapta mahalleye PTT Şubesi, Banka ATM’si ve Semt Pazarı kurulması gibi işlemleri çözüme kavuşturacağı belirtilirken; derneğin kurucu başkanı Bilal Atacan ve Adem Kemal, derneğin kurulmasında emeği geçen Tahsin Eyibil, Fatih Köse, Yusuf Eyibil, Onur Kemal ve Mehmet Güldal’a teşekkür ettiler. Kurucu yöneticiler Adem Kemal ve Bilal Atacan, üye kayıt işlemleri hızla devam eden derneğe, en az 3 bin kişiyi kaydetmek için çaba sarfettiklerini söylediler.