Dikmen’den, Demirci’ye yurt müjdesi! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Dikmen’den, Demirci’ye yurt müjdesi!


Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen, Demirci Mahallesine 700 kişilik Öğrenci Yurdu yapılması işinin 2020 yılı programına alınmasının planlandığını bildirdi…

Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen’den, yeni bir müjdeli haber daha geldi ve 2020 yılında ilçenin Demirci Mahallesine 400’ü erkek ve 300’ü de kız olmak üzere 700 kişilik Öğrenci Yurdu yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Tirebolu’da Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine bir süre aradan sonra yeniden gelen ve ilçenin sorunlarının çözülmesi yolunda kolları sıvayan Dikmen, ilçemiz için ilk müjde olarak Devlet Hastanesi’ne bu ay içinde 3 uzman ve 6’da pratisyen hekim atamasının yapılacağı bilgisini vermişti. Geride kalan hafta içinde partisinin Eylül ayı İstişare Kurulu Toplantısına İlçe Başkanı olarak katılan ve bu toplantıda yol arkadaşlarına ikinci müjdeli haberini açıklayan Dikmen, ilçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait 10 bin 500 metrekarelik arsa üzerine 700 öğrenci kapasiteli yurt yapılacağını söyledi. Yurt konusunu ilgili toplantıya katılan Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’e ileten ve kendilerinden destek isteyen Başkan Dikmen, Demirci Mahallesi halkına bu müjdeli haberi vermekten çok mutlu olduğunu belirterek, “2020 yılı programına alınması planlanan Öğrenci Yurdu için ön girişimlerimiz bitmiş olup, söz konusu yurdu 400’ü erkek ve 300’ü de kız olmak üzere 700 kişi kapasiteli olarak gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Yurdumuz şimdiden ilçemize ve Demirci Mahallemize hayırlı-uğurlu olsun” dedi.

Öte yandan, Tirebolu’da ikinci kez göreve geldikten sonra ilçenin mevcut sorunlarına el atan ve bu sorunların çözümü noktasında önemli girişimlerde bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, “Biz, ilçemizin ne gibi sorunları olduğunu biliyoruz. Bu sorunların çözümü için neler yapılması gerektiğini de biliyoruz. O nedenle sorunların üstesinden gelmek için yoğun çaba sarfediyoruz. Amacımız, ilçemize ve halkımıza hizmet etmek ve Tirebolu’yu yaşanabilir bir kent haline getirmektir” diyerek, ilçe ve teşkilat olarak hükümetin nimetlerinden azami şekilde yararlanmaya çalışacaklarını da sözlerine ekledi.