Dikmen’den, Tirebolu’ya yeni bir müjde! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Dikmen’den, Tirebolu’ya yeni bir müjde!


Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen; Sağlık Bakanlığı nezdinde yapılan olumlu istişareler sonucu; ilçemize Acil 112 Sağlık İstasyonu, Aile Sağlık Hekimliği ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası gibi hizmetlerin kazandırılacağını söyledi…

Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen’den, Tirebolu’ya yeni bir müjde daha geldi. İlçe Başkanı Dikmen’in, Ak Parti İl Başkanlığı ve Giresun Milletvekilleriyle birlikte Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu, Tirebolu’ya 3 ayrı sağlık teşkilatı daha kazandırılacak.

Tirebolu’ya, yeni bir Acil 112 Sağlık İstasyonu ile Aile Sağlık Hekimliği ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası yapılması yolunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya iletilen talebin olumlu karşılandığını ve söz konusu kurumlar için bakan Koca’nın ilgili birimlere talimat verdiğini müjdeleyen Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, bu kurumlarla ilgili ihalenin de 12 Haziran’da gerçekleşeceğini bildirdi.

Tirebolu’daki sağlık kurumları işinde ilk olarak Körliman Mahallesindeki 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin büyütüleceğini söyleyen İlçe Başkanı Dikmen, ilçeye kazandırılacak sağlık kuruluşlarının gerçekleşmesinde önemli katkıları bulunan Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile İl Başkanı Kenan Tatlı’ya, ilçe halkı ve Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri adına teşekkür ettiğini bildirdi. Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen’in, Tirebolu için verdiği müjdeli haberler, ilçemizde ve kamuoyunda büyük memnunluk yarattı.