Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
KÜLTÜR

Dini Bilgiler Yarışması birincisi Tirebolu’dan!

Giresun Müftülüğü tarafından Kur’an Kurslarında okuyan öğrenciler arasında düzenlenen Dini Bilgiler  Yarışması’nda Tirebolu’dan Yasir Yıldız, erkeler kategorisi birincisi oldu…

Giresun İl Müftülüğü ile İlçe Müftülüklerine bağlı Kur’an Kurslarında öğretim gören öğrenciler, bir yandan öğretimlerini sürdürüp, bir yandan da müftülükler arasında düzenlenen yarışmalara hazırlanırlarken; dini bilgilerini de geliştiriyorlar. İşte bu bilgilerin ne denli öğrenildiğini belirlemek amacıyla İl Müftülüğünce, merkez ve ilçelerdeki Kur’an Kursu öğrencileri arasında Dini Bilgiler Yarışması düzenlendi.

Kız ve erkek öğrenciler arasında iki ayrı yarışma gerçekleştirilirken; kızlar kategorisinde Giresun merkezden Esra Çetinkaya, erkekler kategorisinde ise  Tirebolu’dan Yasir Yıldız birinci olurken; İl Müftüsü Muhittin Oral başkanlığındaki Yarışma Jürisinde İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu ve Uzman Vaiz Zeynep Özdemir yer aldı. Yarışmada birinci olan ve dereceye giren öğrencilere İl Müftülüğü tarafından çeşitli ödüller verildi.

Öte yandan, Giresun Müftülüğü; Kur’an Kurslarına katılımı arttırmak, bu kurslarda okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye teşvik etmek amacıyla farklı organizasyonlara imza atıyor. Bu da kamuoyunda memnunluk yaratıyor.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler