Doğal Dükkan, çilek üretimine de el attı!

Tirebolulu genç girişimci Şevket Alaaddinoğlu’nun sahibi olduğu ilçemizin gözde mekanlarından Doğal Dükkan Falez, şimdi de bahçede çilek üretimine başladı…

Tirebolu’nun gözde mekanlarından Doğal Dükkan (Falez), müşterilerine doğal ürünleri tattırma konusunda yeni bir adım daha atarak, açık alanda çilek üretimine geçti.

Yöremizde yetişen doğal ürünlerin bolca bulunduğu Doğal Dükkan, girişimci işletmecisi Şevket Alaaddinoğlu nezaretinde ilçenin İstiklal Mahallesi’nde kiraladığı 3,5 dönümlük arazi üzerinde bahçede çilek yetiştiriciliğine başladı. Söz konusu mahalledeki araziye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de teşvikiyle 3 bin 500 adet çilek fidanı dikildi. GİRKAP Projesi kapsamında çilek üretimine de geçen Doğal Dükkan, müşterilerine yöremizde yetişen doğal ürünleri sunmakla tanınırken; bu ürünlere bir yenisini daha eklemiş olmanın gururunu yaşıyor.

Yöremizde çilek yetiştiriciliğinin giderek yaygınlaşacağını söyleyen ve bu konuda yetkili merciler nezdinde önemli girişimleri bulunan Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Gencan, Tirebolulu iş insanı Şevket Alaaddinoğlu’nun İstiklal Mahallesi’nde kiraladığı arazide dikimi gerçekleşen çilek fidelerinin gelişim durumunu inceledi ve ilgili üretici ile yetiştiricilik ve arazi üzerinde yapılması düşünülen diğer projeler hakkında istişarelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir