Durak Başkanından, şehit çocuklarına anlamlı jest! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Durak Başkanından, şehit çocuklarına anlamlı jest!


41 nolu Tirebolu-Giresun Minibüs Durağı Başkanı Yusuf Yaman, örnek bir davranışa imza atarak, kendi aracında şehit çocuklarını ücretsiz olarak taşımaya başladı…

Tirebolu 41 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı Tirebolu-Giresun Minibüs Durağı Başkanı Yusuf Yaman, dolmuşçular adına örnek bir davranışta bulunarak, kendisine ait aracında şehit ailelerin çocuklarını ücretsiz olarak taşıma kararı aldı ve uygulamayı da 10 Temmuz 2018 tarihinden itibaren resmen başlattı.

Durak Başkanı Yaman’ın bu jesti, kamuoyunda takdirle karşılanırken; 41 nolu kooperatife bağlı diğer araç sahiplerinin de aynı uygulamayı başlatmak için aralarında yapacakları görüşmeden sonra karar alacakları ifade edildi. Başkan Yaman, Tirebolu-Giresun Dolmuş Durağı olarak vatandaşlara verdikleri hizmetin yanı sıra, şehit ailelerine ufak çapta da olsa bir katkıda bulunmak istediklerini belirterek, “Şu anda kendi dolmuş aracım için aldığım kararın, diğer dolmuşçu arkadaşlarıma da örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. 10 Temmuz’da başlattığım uygulamanın giderek yaygınlaşacağını umuyor ve bu konuda diğer arkadaşlarıma da çağrıda bulunuyorum. Çağrımızın yerine getirilmesiyle, Tirebolu ile Giresun hattında dolmuşçuluk yapan minibüsler, şehit ailelerinin çocuklarını ücretsiz olarak götürüp-getireceklerdir” dedi.