Durkaya, kazandırmaya devam ediyor! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Durkaya, kazandırmaya devam ediyor!


Tirebolulu eğitimci ve spor adamı Çetin Durkaya, ilçenin gençleri için verdiği kurs çalışmalarında başarıdan başarıya koşuyor…

Tirebolulu eğitimci ve spor adamı Çetin Durkaya, kazandırmaya devam ediyor. 3 yıldır ilçede işe girmek için çaba gösteren gençlere kurslar veren ve onların sınavları kazanmasında büyük emeği olan Durkaya, Tirebolu haricinde çevre ilçelerden gelen gençleri de sınavlara hazırlıyor.

Kendisi eski bir sporcu olan ve yıllarca çeşitli takımlarda top koşturan Çetin Hoca, şimdi de gençleri koşturuyor. Tirebolu’da Kız İmam-Hatip Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan ve ilçe gençliğine büyük önem veren Durkaya; Polislik, Astsubaylık, Komiser Yardımcılığı, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği gibi branşlarda işe girmek isteyen gençlere Spor ve Parkur Kursu veriyor. 3 yıldır bu işi yapan ve çok sayıda gencin sınavı kazanıp işe girmesine katkıda bulunan Durkaya, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği’ne girmeye hak kazanan 10 öğrencisini sıralarken; bundan duyduğu mutluluğu da ifade etmekten geri kalmadı.

Tirebolu’dan Turgut Kara, Muhammet Ordu, Rıdvan Aydın, Uğur Güngör, Okan Yanık, Serhat Özay, Zeki Yanık ve Muhammet Emanet gibi gençlerle; Doğankent’ten Murat Kılıç ve Tuna Karagöl’ün Çarşı ve Mahalle Bekçiliği’ne girmelerini sağlayan Çetin Durkaya, tatil günlerinde sürdürdüğü kurslarına devam ettiğini belirterek, “Amacım, gençlere hizmet etmek ve onları topluma kazandırmaktır. Açmış olduğum kurslar sayesinde işe girmeye hak kazanan gençlerimize yararlı olmaktan çok mutlu oluyorum. Onlar kazandıkça, ben de bundan son derece memnunluk duyuyorum” dedi.