Durkaya’dan, okullara spor malzemesi! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Durkaya’dan, okullara spor malzemesi!


Tirebolu Kız İmam-Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Çetin Durkaya’nın, ilçedeki okullara spor malzemesi yardımında bulunması takdirle karşılanıyor…

Tirebolu Kız İmam-Hatip Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan ve aynı zamanda futbol antrenörü olan Çetin Durkaya, ilçedeki ihtiyaç sahibi okullara sponsorlar aracılığı ile spor malzemesi yardımında bulunuyor.

Sporun içinden gelen ve sporu çok seven deneyimli eğitimci Durkaya, bir fedakarlık örneği sergileyerek, Tirebolu’daki merkez ve köy okullarına katkıda bulunmak amacıyla 3 yıl önce başlattığı geleneği sürdürmeye devam ediyor. Geride bıraktığımız 2018-2019 döneminde ilçe merkeziyle ve bazı köylerdeki okullara spor malzemesi yardımında bulunan Durkaya’nın, bu jesti Milli Eğitim camiasında ve kamuoyunda takdirle karşılanırken; ilçe yöneticileri de kendisini ödüllendiriyor.

Sportmen öğretmen Durkaya, Tirebolu’da son 2 yıl içinde Cumhuriyet Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi, Şehit İsmail Kefal MTAL, Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi gibi merkez okullarının yanı sıra; köylerdeki Karakaya Ortaokulu’na, Kovanpınar Ortaokulu’na, Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulu’na ve Sekü Ortaokulu’na da spor malzemesi yardımında bulundu. Çetin Durkaya öğretmenin bu jestinden oldukça memnun kalan okul yöneticileri, kendisine teşekkürlerini ileterek, “Allah Çetin Hocamızdan razı olsun. Onun sayesinde spor malzemesine sahip oluyoruz ve hem ilçe ve hem de il bazında düzenlenen sportif yarışmalara katılma şansını elde ediyoruz. Hele de katıldığımız yarışmalarda derece elde edince, Çetin Hocanın katkılarından daha da memnunluk duyuyoruz” şeklinde yorum yapıyorlar.