Son Dakika

Aralık 4 2023 | Pazartesi
EĞİTİM

Durmuş’un son durağı, yine Tirebolu oldu!

Milli Eğitim camiasında yıllarca bürokrat olarak hizmet yapan eğitim emekçisi Salih Durmuş, mesleği boyunca 15 yılda tam 10 defa sürgün yedi..!

Milli Eğitim camiasında yıllarca bürokrat olarak görev yapan ve bir zamanlar Espiye’de Kaymakam Vekilliğinde de bulunan talihsiz eğitimci Salih Durmuş’un, son durağı yine Tirebolu oldu.

Milli Eğitimin her kademesinde görev yapan ve mücadeleci kimliğiyle bilinen Durmuş, mesleği sırasında 15 yılda tam 10 kez sürgün yedi. Kendi ifadesine göre, görev yaptığı yerlerde uydurma ve düzmece soruşturmalarla idari olarak görevden alınan ve disiplin cezalarına çarptırılan Durmuş, adli ve mali olarak yargılanmış olup, bu yargılamalardan beraat etmiş bir eğitimci. Hatta Anayasa Mahkemesi’nce uzmanlığı iptal edilmiş, ama o yine de bakanlıkça göreve döndürülmemiş! Yönetmelik gereği belgelerine ödül verilmesi gerekirken, her nedense o ödüller kendisine verilmemiş, buna mukabil ödül alanların kimi idarecilikten alınmış ve kimi de cezaevine girmiş!

Eğitim camiasında geçirdiği yaklaşık 30 yıllık ömrü mücadelelerle geçmiş ve çeşitli STK’larla komisyonlarda da bulunmuş olan talihsiz eğitimci Durmuş, sonunda pes ederek emekli olmaya karar verdi ve emekliliğini istedi. Daha önce öğretmen olarak görev yaptığı Tirebolu’da Halk Eğitim Merkezi’ne tekrar verilen Durmuş’un, emekli olduktan sonra bir siyasi partide siyaset yapacağı da yakınları tarafından dillendiriliyor.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler