Düzköy yolu, toz-duman İçinde kalıyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Düzköy yolu, toz-duman İçinde kalıyor!


Tirebolu’nun batı yakasında bulunan ve Gölağzı-Güce Karayolu’nda devam eden yapım çalışmaları yüzünden toz bulutuna dönüşen yolun kenarındaki evlerde kapı-pencere açmak mümkün olmuyor..!

Tirebolu’nun batı yakasında bulunan ve son günlerde yapılan önemli etkinliklerle gündeme gelen Düzköy Köyü  halkının, bugünlerde haklı bir şikayetleri var. O da, köyün ortasından geçen Güce Karayolu’nun halen bitirilememiş olması ve çalışmalar yüzünden toz-duman içinde kalması. Havanın güzel ve güneşli olduğu günlerde yoldan geçen araçlar ve iş makineleri yüzünden yol kenarlarına yakın mesafelerdeki evler, adeta toza-dumana karışıyor.

Köy sakinleri ve dernek yöneticileri, seslerini özellikle sosyal medya aracılığı ile ilgili ve yetkili mercilere duyurduklarını ve yoldaki söz konusu toz olayına bir çözüm bulunmasını istediklerini ifade ediyorlar. Yol güzergahı stabilize olduğundan güneşli günlerde toz-duman içinde kalan yol kenarında bulunan evlerde kap-pencere açamadıklarını bildiren köy sakinleri, 10 yıldır bitirilemeyen Gölağzı-Güce yolu yüzünden büyük sıkıntı yaşadıklarını öne sürüyorlar.

Yetkililerin seslerine kulak vermelerini isteyen Düzköylü vatandaşlar ve dernek yöneticileri, yolda yapılmış olan bölümlerin asfaltlanmasını talep ederek, özellikle önümüzdeki yaz günlerinde toz-duman içinde kalacak yolun, çevre sağlığı yönünden de tehdit edici olacağını bildiriyorlar. Tozlu yola bir çare bulunmasını isteyen ve bu konuda daha da ileri giderek, “Bizi, korona değil, bu yolun tozu-dumanı öldürecek” şeklindeki ifadelerle  serzenişte bulunuyorlar. Biz de konuyu ilgili ve yetkili mercilerin dikkatlerine sunuyor ve Düzköy halkının sesine kulak verilmesini istiyoruz.