Son Dakika

Temmuz 12 2024 | Cuma
YAŞAM

Eczacı Rafet Ablayı kaybettik!

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli şahsiyetlerden merhum Eczacı Salih Hacıibrahimoğlu’nun eşi Rafet Hacıibrahimoğlu (71), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti…

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli şahsiyetlerden merhum Eczacı Salih Hacıibrahimoğlu’nun eşi Rafet Hacıibrahimoğlu (71), bir süre önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek tedavi görmekte olduğu İstanbul’da yaşamını kaybetti ve ailesiyle sevenlerini üzdü.

 

Tirebolu Yeniköy Mahallesi eşraflarından merhum Mustafa Türker ve Ziynet Türker’in kızları, merhum Hüsnü ve Emin Türker’in ablaları, merhum Eczacı Salih Hacıibrahimoğlu’nun eşi; Kürşat, Yusuf ve Fırat Hacıibrahimoğlu’nun biricik anneleri Eczacı Rafet Hacıibrahimoğlu, beyninde oluşan ur nedeniyle İstanbul’da tedavi altına alınmıştı. Durumu giderek ağırlaşan ve İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden talihsiz Eczacı Hacıibrahimoğlu için 17 Kasım Cuma günü hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Cenazeye katılanlar merhumenin annesi Ziynet Türker ile oğulları Kürşat, Yusuf ve Fırat’a taziye dileklerini iletirlerken; anne Ziynet Türker, hayata veda eden kızının ardından gözyaşları döktü ve yakınları tarafından güçlükle teskin edildi. Eczacı Rafet Hacıibrahimoğlu için plaj semtindeki evlerinin önünde saat 11’de helallik alımı yapıldı, ardından merhumenin naaşı Yeniköy Mahallesi Camii avlusuna götürüldü.

 

Tirebolu’da sevecenliğiyle ve yardımseverliğiyle tanınan Eczacı Hacıibrahimoğlu’nun cenazesine çok kalabalık bir cemaat katılırken; ailesinin yanı sıra sevenleri de ablalarının ardından gözyaşı döktü. Merhumenin cenazesi Cuma Namazı’nı müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Yeniköy Aile Kabristanlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Merhume ablamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesiyle yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun..!

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler