“Eğitime büyük önem veriyoruz” - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

“Eğitime büyük önem veriyoruz”


Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, geride bırakılan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu…

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, geride bıraktığımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, başarılı bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Camia olarak ilçede eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini ifade eden Yılmaz, “Biz, kurum olarak ilçemizdeki eğitim-öğretim düzeyinin en üst seviyeye çıkarılması için uğraş veriyoruz. Kurumlarımızda geleceğin teminatı olan çocuklarımızı ülkesine yararlı birer fert olarak yetiştirme adına özverili çalışmalar yapıyoruz. Mevcut eğitim kadromuzla yeni nesiller yetiştirme adına titizlikle çalışıyoruz ve okullarımızda eğitime büyük önem veriyoruz” şeklinde konuşarak, her yönüyle başarılı bir dönem geride bıraktıklarını kaydetti.

Yapılan tüm çalışmalar, çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak içindir” diyen Yılmaz, “Geride bıraktığımız dönemde birçok dalda il ve ilçe genelinde çok güzel sonuçlar aldık. Başarı seviyemizi, il bazında  aldığımız güzel sonuçlarla taçlandırdık. Hedefimizdeki başarı çıtası, bir önceki döneme göre daha da yüksek oldu. Bu vesileyle tüm yönetici ve öğretmen kadromuzu, ayrıca ilçemize çeşitli branşlarda dereceler kazandıran okul ve öğrencilerimizle bütün velilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Öte yandan, Tirebolu’da 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda toplam 28 kurumda 467 öğretmen görev yaptı. Bu okullarda 4.842 öğrenci öğrenim gördü. Geride kalan dönemde ilçede 1600 öğrenci taşımalı eğitime tabii tutulurken, bu öğrenciler 156 araçla ilgili merkezlere taşındı.