Elmas, fakültemizin yeni Dekanı oldu… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Elmas, fakültemizin yeni Dekanı oldu…


Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Elmas, Tirebolu İletişim Fakültesi’ne Dekanlığına atandı…

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığına atama yapıldı ve Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Elmas, fakültemizin yeni Dekanı oldu.

Giresun Üniversitesi bünyesinde açılan ve geçen yıl ilk mezunlarını veren Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Dekan olarak ilk görev yapan Prof. Dr. Jale Sarmaşık’tan sonra, Prof . Dr. Bayram Kaya ikinci Dekan olmuştu. Kaya’nın da ayrılmasından sonra bir süredir boş bulunan Dekanlık görevine bu kez Prof. Dr. Nazım Elmas atandı. Giresun Üniversitesi’nde Rektör Danışmanlığı yapan ve üniversitenin Türkçe Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Elmas’ın, YÖK’ün de onayıyla Tirebolu İletişim Fakültesi’ne Dekan olarak ataması gerçekleşti.

Tirebolu İletişim Fakültesi’nin 3’ncü Dekanı olan Elmas; 1957 Giresun doğumlu olup, 1980 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Lisans eğitimi aldı. 1992 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı Bölümünde Yükseklisans yaptı. 1997 yılında yine aynı üniversitede Doktora’sını tamamlayan Elmas, görev aldığı Giresun Üniversitesi’nde 2007 yılında Yardımcı Doçent oldu. 2012 yılında Doçent’lik unvanını alan Elmas, 2017 yılında da Profesör oldu. Türk Dili ve Edebiyatı dalında çok sayıda eseri ve makalesi bulunan Prof. Dr. Elmas, 2018 yılında Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı olarak göreve başladı. Yeni Dekanımıza hoşgeldiniz diyor, fakültemizdeki görevinde kendisine üstün başarılar diliyoruz.