Emekli eğitimci Ergün Koç’u kaybettik! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Emekli eğitimci Ergün Koç’u kaybettik!


Espiye Halk Eğitim Merkezi eski Müdür Yardımcısı ve Tirebolu Dumlupınar İlkokulu öğretmeni Ergün Koç (69), 6 yıl önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti ve sevenlerini üzdü…

Aslen Espiyeli olup Tirebolu’da da görev yapan emekli eğitimci Ergün Koç (69), yakalandığı amasız hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi ve sevenlerini üzdü.

Milli Eğitim Teşkilatında uzun yıllar başarıyla görev yapan ve Tirebolu Dumlupınar İlkokulu’nda da çalışan Espiyeli emekli öğretmen Koç, 6 yıl kadar önce yakalandığı koah hastalığı nedeniyle yatağa bağlı bir şekilde yaşamını sürdürüyordu. Son zamanlarda iyice rahatsızlanan ve 2 ay önce Giresun’da özel bir hastaneye kaldırılan talihsiz eğitimci Koç, yoğun bakımda sürdürdüğü bitkisel hayatını 20 Şubat Perşembe günü saat 12.30 sıralarında son nefesini vererek noktaladı.

Eğitim camiasında çok sevilen ve meslek hayatında çok sayıda öğrenci yetiştiren Koç, öğretmenliğinin yanı sıra Espiye’de bir süre Halk Eğitim Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak da görev yaptı. Evli ve 3 erkek çocuk babası olan talihsiz eğitimci Koç için 21 Şubat Cuma günü memleketi Espiye’de hazin bir cenaze töreni düzenlendi. Talihsiz öğretmenin Espiye Adabük Mahallesinde bulunan evine akın eden sevenleri ve meslektaşları, Koç Ailesine taziye için adeta kuyruk oluştururken; Koç’un evlatları Yılmaz, Ömer ve İzmir’den gelen Murat ile biricik eşi Atike Koç, büyük bir üzüntü içinde taziyeleri kabul ettiler. Espiye’nin tanınmış esnaflarından Turan Koç ile Fatma ve Hacer’in sevgili ağabeyleri olan Ergün Koç’un cenazesi, evlerinin önünde alınan helallikten sonra Ulu Camii avlusuna götürüldü.

Mahşeri bir kalabalığın katıldığı cemaatle son yolculuğuna uğurlanan emekli eğitimci Koç’un naaşı, Cuma Namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Çam Mahallesindeki Aile Kabristanlığında göz yaşları arasında toprağa verildi. Aile yakınlarıyla meslektaşlarının yalnız bırakmadığı cenaze törenine Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’de katıldı. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum eğitimci Koç’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şaad, mekanı cennet olsun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir