Emekli İlköğretim Müfettişi Tacal’ı kaybettik! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Emekli İlköğretim Müfettişi Tacal’ı kaybettik!


Tirebolu’nun değerli eğitimcilerinden Necati Tacal, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti ve sevenlerini üzdü…

Tirebolulu emekli öğretmen ve İlköğretim Müfettişi Necati Tacal (65), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

Giresun Öğretmen Okulu ve Fatih Eğitim Enstitüsü mezunu olan değerli eğitimci Tacal, memleketi Tirebolu’da Cumhuriyet Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra, Müfettişlik Sınavını kazanarak yurdun çeşitli yerlerinde meslektaşlarına yol gösterici ve rehber oldu. Emekliye ayrıldıktan sonra yaşamını Tirebolu’da sürdüren talihsiz eğitimci, uzun süreden beri yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ediyordu. Son olarak yoğun bakımda olduğu Tirebolu Devlet Hastanesi’nde 28 Ekim Pazar günü hayata veda eden talihsiz eğitimci, ailesiyle meslektaşlarını üzüntüye boğdu.

Tirebolu’nun sevilen simalarından emekli Tapucu İbrahim Tacal’ın biricik kardeşi, Devlet Hastanesi Müdürü Tahsin Tacal ile Tirebolu MYO personellerinden Tahir Tacal’ın sevgili amcaları, emekli öğretmen Necmiye Tacal’ın eşi ve emekli öğretmen İbrahim Yılmaz ile Tirebolu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Salim Refik Yılmaz’ın değerli enişteleri olan Necati Tacal için 29 Ekim Pazartesi günü Tirebolu’da hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Talihsiz eğitimci, Cintaşı Camiinde Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra doğum yeri olan Fatih (Köseler) Köyündeki Aile Kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimiz ve değerli eğitimci Necati Tacal’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun..!