En iyi film yapan öğrenciler belli oldu… | Tirebolu Ekspress Haber

En iyi film yapan öğrenciler belli oldu…

Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Film Festivali kapsamında düzenlenen Ödüllü Kısa Film Yarışması’nda birinciliği Çağla Gürdap’ın yönettiği “PİCO” adlı belgesel aldı…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Tirebolu Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlenen Film Festivali kapsamında yapılan Ödüllü Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmler belli oldu.

İletişim Fakültesi öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya katılan filmler önce ön jüri tarafından değerlendirmeye alındı. 19 Aralık’ta yapılan değerlendirmede ön elemeyi geçen ve gösterim programına alınan 5 film, sinema alanında uzman akademisyenler ve profesyonellerden oluşan jüri tarafından da değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonunda, Çağla Gürdap’ın yönetmenliğini yaptığı belgesel film PİCO, birinci olurken; yönetmenliğini Ali Tapan’ın yaptığı Ödül Peşinde adlı animasyon filmi ikinci ve Mehmet Veysi Kılıç’ın yönetmenliğini yaptığı Tozlu Hayatlar adlı film de üçüncü sırayı aldı.

Ön elemeyi kazanan filmlerin gösteriminin ardından okulda Ödül Töreni düzenlendi ve ilk 3’e giren filmlere ödülleri verildi. Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Film Festivali kapsamında düzenlenen yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterirken; filmler okul yöneticileri tarafından da büyük ilgiyle izlendi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir