Son Dakika

Mayıs 24 2024 | Cuma
EĞİTİMYAŞAM

Engellilerden Farkındalık Yürüyüşü!

Tirebolu’da, “Engelliler Haftası” kapsamında Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu tarafından özel etkinlikler ve “Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirildi…

Tirebolu’da, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” kapsamında ilçede özel öğrencilere eğitim veren Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu koordinesinde bir dizi etkinlik düzenlenirken; kutlamaların finali 17 Mayıs Çarşamba günü Mehteran Takımı eşliğinde yapılan Farkındalık Yürüyüşü ile noktalandı.Tirebolu 14 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 17 Mayıs Çarşamba günü saat 11’de düzenlenen etkinliğe, İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan ile Belediye Başkanı Burhan Takır, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileriyle özel öğrenciler katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Kotan, engelliliğin bir kusur olmadığına ve herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, “Tüm özel ve engelli vatandaşlarımızın bu anlamlı haftasını yürekten kutluyorum. Özel öğrencilerimizin de katıldığı bu etkinlikte onların özgüven kazanmış olmaları, bizleri de mutlu etmektedir. Devlet olarak her zaman onların yanında ve hizmetindeyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İlçede, Engelliler Haftası dolayısıyla Mehteran Takımı eşliğinde gerçekleştirilen ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan başlatılan Farkındalık Yürüyüşü, Tirebolu Kalesi önünde sona erdi.    

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler