Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
SİYASET

Ertuğrul Gazi KONAL Kimdir?

KİŞİSEL HAYATI:

Ertuğrul Gazi KONAL; Aslen Giresunlu ve 3 çocuklu bir ailenin ilk evladı olarak 6 Şubat 1987 tarihinde Almanya’nın Stuttgart kentinde dünyaya gelmiştir. Çiftçi bir ailede büyümekte olan Ertuğrul Gazi KONAL babasının gurbet hasretinden baba ocağına kesin dönüş kararını almasıyla 1989 yılında Türkiye’ye taşınırlar. Bu tarihten günümüze kadar Giresun’da ikamet eden KONAL; evli ve 2 çocuk babasıdır.

EĞİTİM HAYATI:

Ertuğrul Gazi KONAL ilk ve ortaöğrenimini Giresun’da tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi – Harita Kadastro Teknikerliği ve Ordu Üniversitesi – İnşaat Teknolojileri bölümlerinde eğitimine devam etmiştir. Ardından ise Anadolu Üniversitesi – İşletme ve İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İŞ HAYATI:

Ertuğrul Gazi KONAL mesleği olan ve eğitimini aldığı Harita Kadastro Teknikerliği alanında uzun yıllar boyunca çalışmış, Giresun’un tarım ve orman alanlarının belirlenmesinde ve haritalandırılmasında önemli katkılar sunmuştur. KONAL şimdilerde ise Giresun ve Ankara’da şubeleri bulunan şehir planlama ve mühendislik hizmetleri veren bir firmanın ortağı olarak mesleki ve ticari hayatını devam ettirmektedir.

SİYASİ GEÇMİŞİ:

Öğrencilik yıllarından beri birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Ertuğrul Gazi KONAL; halka hizmet anlamında sorumluluk benimsemiştir. Üniversite yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı yürütmüştür. Ardından Batlamaspor Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Özofagus Atrezisi Çocuk ve Aile Destek Derneği Kurucu Üyeliği, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığı gibi önemli kurumlarda yöneticilik yapmıştır. Ertuğrul Gazi KONAL 2022 yılının sonlarına dek Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen Türkiye Genel seçimlerinde MHP Giresun 28. Dönem Milletvekili olarak seçilmiştir. Ayrıca Ertuğrul Gazi KONAL Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma Ve Turizm Komisyonu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler