Eski futbolcu, Yeniköy Mahallesi muhtar adayı oldu… - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Eski futbolcu, Yeniköy Mahallesi muhtar adayı oldu…


Tireboluspor ve Altunsu kulüplerinde yıllarca top koşturan ilçenin sevilen gençlerinden Osman Altay, doğup büyüdüğü yer olan Yeniköy Mahallesinde muhtar adaylığına çıktı…

Tirebolu’nun en eski ve en büyük mahallelerinden biri olan Yeniköy Mahallesinde, 2019 yılı Mart ayında yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için muhtar adayları bir bir ortaya çıkarken; söz konusu mahallede sosyal ve kültürel etkinliklerdeki çalışmaları ile dikkat çeken eski sporcu Osman Altay, Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı için aday adaylığını açıkladı.

Şu anda özel bir firmada çalışan 33 yaşındaki genç muhtar adayı Altay, yıllarca ilçe temsilcileri Tireboluspor ve Altunsu takımlarında top koşturdu. İlçede ve özellikle Yeniköy Mahallesinde zaman zaman düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerde başı çeken Altay, doğup büyüdüğü mahalleye daha güzel hizmetler vermek amacıyla yola çıktığını belirterek, “İlçemizde ve mahallemizde birlik, beraberlik, hoşgörü ve komşuluk kavramlarının daha da güçlenmesi adına Yeniköy Mahallesi Muhtarlığına talip olduğumu ilan ediyorum. İlk etapta aday adaylığımı açıklıyorum. Daha sonra mahallemizde gerçekleştireceğimiz projelerle ilgili geniş kapsamlı açıklamalarda bulunacağım. İlçeme ve mahalleme hizmet için çıkmış olduğum kutlu yolda başarılı olacağıma inanıyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi ve hem Tirebolu’yu ve hem de doğup büyüdüğü yer olan Yeniköy Mahallesini çok sevdiğini sözlerine ekledi.