Etkili hutbe sunumunda birinci Tirebolu’dan! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Etkili hutbe sunumunda birinci Tirebolu’dan!


Giresun İl Müftülüğü’nce Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen Güzel Hutbe Sunumu Yarışması’nda, Tirebolulu İmam-Hatip Muhammed Koç il birincisi oldu…

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Giresun İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Güzel Hutbe Sunumu Yarışması’nda Tirebolulu İmam-Hatip Muhammed Koç, il birincisi seçildi.

Giresun Hacımiktat Camii’nde gerçekleşen yarışmada; Tirebolu’dan Muhammed Koç birinci seçilirken, Giresun merkezden Serdar Memiş ikinci, Bulancak’tan Özcan Sarıgül üçüncü ve Görele’den Halil Zambak da dördüncü oldu. İl Müftüsü Muhittin Oral’ın başkanlığındaki Yarışma Jürisinde; İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, Güce İlçe Müftüsü Haydar Bektaşoğlu, Dereli İlçe Müftüsü Engin Çiçek ile Görele İlçe Müftüsü İhsan Öz görev aldı.

İl Müftüsü Oral; yarışmacılar arasında hutbe dualarını doğru ve güzel okuma, telaffuz, vurgu, tonlama, özgüven ve minber hakimiyeti, beden dilini etkili kullanma, zamanı etkili kullanma ve dış görünüm gibi değerlendirmeler yapılarak birincinin tespit edildiğini belirterek, yarımada dereceye giren din görevlilerine hediyelerini verdi. Yarışma birincisi Koç, 13 Temmuz’da Sinop’ta yapılacak olan Bölge Yarışmasında ilimizi temsil edecek. Koç’u, il birinciliğinden dolayı tebrik ediyor ve kendisine Sinop’taki yarışmada şimdiden başarılar diliyoruz.