Eymür Köyü’ndeki heyelan korku yarattı! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Eymür Köyü’ndeki heyelan korku yarattı!


Tirebolu-Doğankent Karayolu’nun 24’ncü kilometresinde toprak kayması yüzünden hafta sonu ulaşıma kapanan yol, uzun uğraşlar sonucu trafiğe açıldı…

Tirebolu-Doğankent Karayolu’nun 24’ncü kilometresinde hafta sonu meydana gelen heyelan korku yaratırken; olay sırasında yoldan araç geçmemesiyle olası bir faciadan dönüldü. Eymür Köyü sınırlarında meydana gelen heyelanda bir süre ulaşıma kapanan yol, ekiplerin çalışması sonucu kontrollü olarak trafiğe açıldı.

Edinilen bilgiye göre, havanın yağışlı olması nedeniyle Tirebolu-Kürtün yolunun 24’ncü kilometresinde Eymür Köyü mevkiinde toprak kayması meydana geldi. Karayolları Ekipleri, ulaşıma kapanan yolda çalışma başlatırken; ulaşım bir süre eski yoldan sağlandı. Ekiplerin sıkı çalışması neticesinde söz konusu yol tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Eymür Köyü civarında geçen hafta sonu meydana gelen heyelan, çevrede paniğe neden olurken; ekipler her türlü tehlikeye karşı yoldan geçen sürücülere ve vatandaşlara uyarılarda bulundular. Öte yandan, akşam saatlerinde meydana gelen heyelan sırasında yoldan araç geçmemesi olası bir facianın da önüne geçmiş oldu. Yola düşen kaya parçalarının ve molozların temizlenmesinden sonra, ekipler yolun trafiğe uygun hale getirildiğini ve normal ulaşımın kısa sürede sağlandığını bildirdiler.