Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
EĞİTİMSPOR

F.S.M.’den Büyük Başarı!

Okul Sporları kapsamında yapılan Tekvando Şampiyonası’nda Tirebolu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Yıldız Kızlar kategorisinde 6 ayrı kiloda il birincisi oldu…

Okul Sporları kapsamında Giresun’da okullar arasında yapılan Yıldız Kızlar Tekvando Şampiyonası’nda başarılı sonuçlara imza atan Tirebolu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, tam 6 ayrı sıklette il birincisi oldu. F.S.M.’nin bu başarısı ilçede ve Milli Eğitim camiasında büyük sevinç yarattı.

Teakvando İl Birinciliğinde altın madalyalara adeta ambargo koyan ve 6 ayrı sıklette il birincisi olan F. S. M.’de 44 kiloda Hüsna Ela Eyibil, 47 kiloda Cemre Bayram, 51 kiloda Kübranaz Bayrak, 55 kiloda Rukiye Vural, 58 kiloda Selin Karakaya ve +68 kiloda ise Ayşenaz Gülşah Karadeniz isimli öğrenciler, şampiyonluk kürsüsüne çıktılar. Okul müdürü Ahmet Karakoç, Yıldız Kızlar Tekvando Şampiyonası’nda 6 ayrı sıklette il birincisi olan ve altın madalya kazanan öğrencilerini kutlarken; “Sporcularımızla büyük gurur duyduk. Bu başarıda emeği geçen hocalarımızı tebrik ediyorum. Okulumuza 6 ayrı sıklette birincilik kazandıran kızlarımızla ne kadar övünsek azdır” diyerek, tekvandoda gelen başarıdan çok mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler