Fındık fiyatı bu ay açıklanacak!

Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, 2019 yılı fındık fiyatının Temmuz ayı içinde açıklanması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini söyledi…

Fındık yetiştiren 3 ilin Ziraat Odası Başkanlarının Ankara’ya yaptığı ziyaret olumlu sonuç verdi ve hükümet 2019 yılı fındık fiyatının hasat öncesinde Temmuz ayı içinde açıklanması yönünde karar aldı. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, Erdoğan’ın ilgili ve yetkili birimlere talimat verdiğini bildirdiler.

Konuyu müjde olarak basına yansıtan Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, fındık alım fiyatının bu ay (Temmuz) içinde açıklanacağını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız bize konuyu takip ettiğini söyledi. Bu konuda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmemizi istedi, bakanımız yurt dışından geldiğinde milletvekilleri olarak kendisiyle bizzat görüşeceğiz ve alım şartlarını belirleyeceğiz” dedi.

Milletvekili Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da fındık fiyatının bu ay açıklanması yönünde tavır ortaya koyduğunu ifade ederek, üreticilerin bu konuda müsterih olmalarını istedi. Bu arada, fındık fiyatının hasattan önce ödenmesi konusundaki gelişmeler, üreticiler arasında memnunlukla karşılanırken; hükümetten bu yılki ürüne makul bir fiyat vermesi gerektiği de vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir