Fındık fiyatını Cumhurbaşkanı açıklayacak! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Fındık fiyatını Cumhurbaşkanı açıklayacak!


Fındık bölgesi milletvekillerinin Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye yaptığı yaptığı ziyarette, Giresun kalite fındığa en az 18,5 lira fiyat verilmesi istendi…

Türkiye’de fındık üreten illerin Ak Partili milletvekillerinin olışturduğu Fındık Çalışma Grubu, 2019 yılı hasadı öncesinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile biraraya gelerek, fındık fiyatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Giresun, Ordu, Trabzon, Samsun, Bolu, Düzce ve Zonguldak illerinden yaklaşık 15 milletvekilinin bulunduğu heyette Ak Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Hasan Turan’da yer aldı. Toplantıda söz alan milletvekilleri, Bakan Pakdemirli’den, Giresun kalite fındığa en az 18,5 ve levant kalite fındığa da 17,5 lira fiyat verilmesini istediler. Bölge vekilleri ayrıca, Bakan Pakdemirli’den; TMO’nun alım için görevlendirilmesini, alımlarda Fiskobirlik’e etkin rol verilmesini, depoların ve alım ekiplerinin kullanılmasını da talep ettiler.

Ankara’daki toplantıyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, bu yılki fındık fiyatını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağını belirterek, “Yaptığımız görüşmeler sonunda Tarım Bakanımız hazırlanacak olan kampanya detaylarını şekillendirecek ve konuyu Cumhurbaşkanımıza götürecek. Fındık fiyatını da bizzat Cumhurbaşkanımız açıklayacak” ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir