Fındık İçin TBMM’de Toplantı Yapıldı! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Fındık İçin TBMM’de Toplantı Yapıldı!


Ak Partili milletvekillerinin oluşturduğu Fındık Çalışma Grubu, TBMM’de toplanarak, 2020 yılı fındık hasadı öncesi üreticilerin taleplerini ve beklentilerini değerlendirdi…

Fındık üreten illerin milletvekillerinin oluşturduğu Fındık Çalışma Grubu, 2020 yılı fındık hasadı öncesi değerlendirmelerde bulunmak üzere TBMM’de bir toplantı gerçekleştirdi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün koordinesinde 18 Haziran Perşembe günü yapılan toplantıda, katılımcı vekiller 2020 fındık sezonuna ilişkin istişare ve değerlendirmelerde bulundular. TBMM’de, üreticilerin talep ve beklentilerini değerlendirmek için bir araya geldiklerini bildiren Öztürk, bu toplantıda ortaya çıkan düşünceleri Tarım ve Orman Bakanına ve hükümete iletmek üzere bir komisyon oluşturulduğunu belirterek, şu açıklamaları yaptı:

Devletimizin ana rol üstleneceği bir fındık piyasası, fiyatların pozitif yönde oluşmasını sağlayacaktır. 700 bin hektar alanda 500 bin üreticimizi doğrudan ilgilendiren, ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındıkla ilgili nihai kararı hükümetimiz verecektir. Üreticimizin mağdur olmaması için hükümetimizin gereken adımları atacağına inanıyoruz. Meclisteki toplantıda, fındık üreticilerimiz için bir araya geldik ve onların talep ve beklentilerini birlikte değerlendirdik. Meclis’te fındık için aldığımız kararların ve taleplerin takipçisi olacağız.