Fındık Sezonuna Örnek Bahçede Girdik! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Fındık Sezonuna Örnek Bahçede Girdik!


Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk, Tirebolu’nun Karademir Köyünde H. İbrahim Paltun’a ait örnek fındık bahçesinde eline sepet alıp işçilerle birlikte daldan fındık topladı…

Tirebolu’da 2019 yılı Fındık Toplama Kampanyası’na 10 Ağustos’ta ilçenin Karademir Köyünde iş adamı H. İbrahim Paltun’a ait Örnek Bahçede girdik. Tirebolu’daki sezon açılışına katılan Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk, eline sepet alıp işçilerle birlikte daldan fındık topladı.

Yeni sezonun açılışıyla ilgili ilçemizin Karademir Köyünde bulunan Örnek Bahçede sade bir tören düzenlendi. Tirebolu’daki törene Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Yaşar Dikmen ve Örnek Bahçenin sahibi H. İbrahim Paltun katıldı. Toplama Kampanyasının açılışında bir konuşma yapan Milletvekili Öztürk, yeni sezonun tüm üreticilere hayırlı-uğurlu olmasını dileyerek, “Bugün burada dünyanın en kaliteli ve en lezzetli fındığı olan Giresun kalite fındığı toplamaya başladık. Birlikte yapılan hasadın bereketi de bir başka oluyor. Tüm hemşerilerimize ve üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir fındık sezonu diliyorum” dedi.

Tirebolu’nun fındıktaki en büyük markalarından biri olan Altun Gıda’nın ve Karademir Köyündeki Örnek Bahçenin sahibi H. İbrahim Paltun, buradaki törene katılan yetkililere, bahçede yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, Giresun (Tirebolu) kalite fındığın öneminden bahsetti. Daha sonra bahçedeki işçilerle birlikte fındık toplayan ve kampanyayı başlatan Milletvekili Öztürk, bu yıl Giresun kalite fındığın gerçek değerini bulacağını sözlerine ekleyerek, sezonun üreticilere ve halkımıza hayırlar getirmesi dileğini tekrarladı.