FKB eski müdürü Ataç’ı kaybettik! | Tirebolu Ekspress Haber

FKB eski müdürü Ataç’ı kaybettik!

Tirebolu’nun sevilen simalarından Fiskobirlik eski müdürü Mustafa Ataç (79), yoğun bakımda olduğu hastanede yaşama veda ederek, ailesini ve yakınlarını üzüntüye boğdu!

Tirebolu Doğancı Köyünün tanınmış sülalerinden Mollaoğlu Ailesinin sevilen ve sayılan büyüklerinden Fiskobirlik eski müdürü Mustafa Ataç (79), yakalandığı hastalık nedeniyle yoğun bakımda olduğu hastanede hayatını kaybederek; ailesini, yakınlarını ve sevenlerini derinden üzdü.

Tirebolu’da Fiskobirlik kurumunda yıllarca müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrılan ve son dönemlerde kalp rahatsızlığının yanı sıra böbreklerinden de muzdarip olan evli ve 2 erkek çocuk babası Ataç, şekerinin yükselmesi sonucu Giresun’da kaldırıldığı özel bir hastanede 6 Nisan Cumartesi günü öğle saatlerinde yaşama veda etti. Tirebolu’nun tanınmış ailelerinden Hamzaoğlu Ailesinin damadı olan ve emekli öğretmen Sema Ataç’ın sevgili eşi, Dr. Fatih Ataç ile Kamil Ataç’ın biricik babaları Mustafa Ataç için 7 Nisan Pazar günü ilçede hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi.

Aynı zamanda Osman ve Ahmet Hamzaoğlu kardeşlerin enişteleri olan Mustafa Ataç’ın, Yeniköy Mahallesindeki evinin önünde helallik için toplanan kalabalık, aile yakınlarına taziyede bulunurken; merhumun eşi Sema Ataç ve oğulları Fatih ile Kamil Ataç büyük üzüntü içinde taziyeleri kabul ettiler. Tirebolu’nun sevilen ve sayılan büyüklerinden merhum Mustafa Ataç’ın naaşı, evlerinin önündeki helallik töreninden sonra Çarşı Mahallesi Camiine getirildi. Burada Öğle Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra doğum yeri olan Doğancı Köyüne götürülerek köy mezarlığındaki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir