FSM’li öğrenciler, “Öncelik Yayaların” dedi… | Tirebolu Ekspress Haber

FSM’li öğrenciler, “Öncelik Yayaların” dedi…

Tirebolu Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 3’ncü sınıf öğrencileri, Trafik Polislerinin de katılımıyla okul bahçesinde “Yaya Öncelikli Trafik” etkinliği düzenlediler…

İç İşleri Bakanlığı tarafından 2019 yılından itibaren tüm Türkiye genelinde “Yaya Öncelikli Trafik” ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlattığı etkinlikler kapsamında, Tirebolu’da ilk düzenleme Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda gerçekleşti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Polislerinin de katılımıyla 12 Şubat Salı günü okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, “Hayata Yol Ver” sloganıyla Yaya Öncelikli Trafik için yürüdüler.

Yaya önceliği bilincinin oluşturulması adına farkındalık yaratmak için Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 3’ncü sınıf öğrencilerinin okul bahçesinde ve kara yolunda gerçekleştirdiği etkinliğe yöneticiler ve öğretmenler de katıldı. Trafikte önceliğin yayalara tanınması yönünde İç İşleri Bakanlığı’nın yurt genelinde başlatmış olduğu uygulamanın, okullarda öğrenciler tarafından eğlenceli oyunlarla benimsetilmesi amaçlanıyor.

Tirebolu’da Fatih Sultan Mehmet İlkokulu tarafından ilki gerçekleştirilen etkinliğin, diğer okullar tarafından da yapılması için çalışmalar sürdürülürken; trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve farkındalık yaratmak adına okul yöneticilerimize ve idarecilerimize büyük görevler düşüyor. “Yaya Öncelikli Trafik” hepimiz için gereklidir diyor ve bu uygulamanın tüm toplum hayatına geçirilmesini bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir