GAFFARO Fındık, yükselişini sürdürüyor! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

GAFFARO Fındık, yükselişini sürdürüyor!


İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan değerlendirmede 2019 yılı İkinci 500 Büyük Firma sıralamasında 284’ncü basamağa çıkan Gaffaro Fındık, ilçemizin yüzünü bir kez daha güldürdü…

İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi kuruluşlarının 2019 yılı verileri üzerinden yaptığı “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçlarını açıklarken; ilçemiz Tirebolu’da faaliyet gösteren GAFFARO Fındık Firması’nın, 284’ncü sıraya yükselmesi, bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

İSO’nun 2018 yılı araştırmasında 319’ncu sırada yer alan GAFFARO Fındık Firması, 2019 yılı değerlendirmesinde 284’ncü basamağa yükselirken; 287 milyon 764 bin 988 TL’lik satış cirosu ile Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında önemli bir yere sahip olduğunu gösterdi. İSO’nun yaptığı araştırmada İkinci 500 Büyük Firma sıralamasında bir önceki yılın üstüne çıkan GAFFARO Fındık, yurt çapında elde ettiği başarıyla dikkat çekerken; Tirebolu’da Ahmet Ak Gıda ve Tüketim Maddeleri Sanayi ve Pazarlama Ltd. Şti. adıyla fındık sektöründe faaliyet gösteriyor.

Bünyesinde 200’ü aşkın işçi istihdam eden ve sanayi sektöründe ilçemizin yüz akı olan GAFFARO Fındık, Türkiye’nin sayılı sektörleri arasında yer alırken; Anadolu’nun istihdamını en çok arttıran ilk 5 şirket içine girmeyi başardı. Ayrıca, ilçemizdeki kurumlar arasında hemen hemen her yıl Vergi Rekortmenliğini de elinde bulunduran GAFFARO Fındık, bir başka ifadeyle Ahmet Ak Gıda’nın, yöremiz ekonomisine sunduğu katma değer, övünç kaynağımız oldu. Şirket yöneticilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.