Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EKONOMİ

GAFFARO Fındık’ın Büyük Başarısı!

Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Araştırması 2023 sonuçlarına göre, Tirebolu’nun gurur kaynağı olan Gaffaro Fındık Firması, genel sıralamada 834’ncü sırada yer alarak yükselişine devam etti…

Tirebolu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Gaffaro Fındık Firması, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2023 yılı araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçıları arasına girdi. Gaffaro Fındık ile ilimiz Giresun’dan 3 büyük firma daha ne fazla ihracat yapan firma içinde yer aldı.

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı araştırması 2023 yılı sonuçlarına göre, Giresun’dan 4 firmanın bulunduğunu belirterek, bu firmalardan Yavuzkan Fındık’ın 204’ncü, Yavuz Fındık’ın 264’ncü, Gaffaro Fındık’ın (Tirebolu) 834’ncü ve Noor Fındık’ın da 981’nci sıradan listeye girdiğini kaydederken; Giresun’un yüz akı olan firmaları tebrik etti. Ticaret Borsası Başkanı Bölük, ilimiz sınırları içinde faaliyet gösteren söz konusu firmalarla gurur duyduklarını ve ihracattaki başarılarıyla övündüklerini ifade ederek, “Bu başarıyı sadece işletmelerle sınırlandırılmamak gerekir. Bu hepimizin ve Giresun’un başarısıdır. İlimizin adını ekonomik alanda duyurmak, buraya yeni iştirakçilerin gelmesine vesile olur” şeklinde değerlendirmede bulundu.Öte yandan, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Araştırması 2023 yılı sonuçlarına göre; Giresun’dan ilk 10’da 2 ve ilk 20’de 4 firma bulunuyor. Giresun’un gururu olan bu firmalardan Yavuzkan Fındık Firması’nın genel sıralamada 204’ncü , sektör sıralamasında 5’nci; Yavuz Fındık Firması’nın genel sıralamada 264’ncü, sektör sıralamasında 6’ncı; Gaffaro Fındık Firması’nın genel sıralamada 834’ncü, sektör sıralamasında 11’nci ve Noor Fındık Firması’nın da genel sıralamada 981’nci, sektör sıralamasında ise 12’nci basamakta yer aldıkları açıklandı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler