Genç muhtardan örnek etkinlik! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Genç muhtardan örnek etkinlik!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, çevre temizliği konusuna dikkat çekmek için sahilde ikinci kez Çöp Toplama Etkinliği düzenledi…

Tirebolu’da son Yerel Seçimlerde göreve gelen genç muhtar Osman Altay, oturmakta olduğu Yeniköy Mahallesinde düzenlediği etkinliklerle gündemden düşmüyor. Göreve seçildikten sonra öncelikle mahallesinin temizliği ve düzeni için kolları sıvayan genç muhtar Altay, yaptığı etkinliklerle ses getirirken, yerel basının yanı sıra ulusal basında da kendisinden övgüyle bahsettiriyor.

İlçede daha önceden birçok etkinliğe imza atan ve mahalle halkı tarafından da çok sevilen genç muhtar Altay, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla yeni bir Çöp Toplama Kampanyası daha düzenledi. İlçenin sahil kesiminde çocuklarla ve mahalle halkıyla bir araya gelen Altay, sahil kesiminin tertemiz hale gelmesini sağlarken; etkinlik sonunda katılımcılar arasında çeşitli yarışmalar düzenleyerek, dereceye girenlere de ödüller verdi.

Genç ve idealist muhtar Altay, basına yaptığı açıklamada, daha temiz bir çevre oluşturmak ve ilçe halkına çevre bilincini aşılamak için böyle etkinlikler düzenlediğini belirterek, “Temiz bir çevrede yaşamak ve halkımıza da bunu aşılamak adına yapmış olduğumuz organizasyonlar, gerçekten çok yararlı oluyor. Biz, Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı olarak başlattığımız kampanyayı tüm ilçeye yaymak istiyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.