Giresun maçına kar engeli!

Ligin 21’nci haftasında Giresun Atatürk Stadı’nda oynanan Giresunspor – İstanbulspor maçı, 33’ncü dakikada yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

TFF 1. Lig’de 21’nci haftada Giresun’da oynanan Giresunspor – Istanbulspor maçı, yoğun kar yağışı nedeniyle 33’ncü dakikada hakemler tarafından iptal edildi. Eğer şartlar musait olursa maç, 9 Şubat Pazar günü yani yarın aynı saatte oynanacak.

Konuk takım Istanbulspor’un 26’ncı dakikada ofsayttan kaydettiği  gol ile 1-0 öne geçtiği mücadelede, sahaya iki as oyuncusundan mahrum çıkan Giresunspor, yediği gole kadar 2 mutlak goo pozisyonunu değerlendiremedi. İstanbulspor karşısında cezalı futbolcularından Landel‘in yerine Tanase‘yi, Del Valle‘nin yerine Özgürcan‘ı ilk 11’de sahaya süren Giresunspor, 8’nci dakikada yakaladığı ilk önemli pozisyonda Tanase ile golü atamadı. Ev sahibi ekibin 17’nci dakikada Ahmet İlhan‘la sağ kanattan geliştirdiği hücümda bu oyuncunun kale sahasına ortaladığı topa iyi yükselen Özgürcan, kafayla vurdu, yerden köşeye giden bu topu İstanbulspor kalecisi Alperen uzanarak kornere çeldi.

İstanbulspor 26’ncı dakikada soldan Ali Dere ile geliştirdiği ilk atakta, ofsayt pozisyonunda olan bu oyuncunun kale içine gönderdiği topa defansımız müdahele edemeyince ters tarafa seken topu, Cajic boş durumda ağlarımıza gönderdi. Bu golden iki dakika sonra Giresunspor, yine önemli bir pozisyon yakaladı, ancak Tanase, rakibinden seken topu yakın mesafeden kaleye vuramadı. Maçta 20’nci dakikada başlayan kar yağışı giderek şiddetini artırırken; 33’ncü dakikaya gelindiğinde hakemler oyunu durdurdu ve kaybolan çizgilerin yenilenmesini istedi. Yağış tipiye dönünce, çizgiler yine kayboldu ve bunun üzerine hakemler, takım kaptanları ve federasyon temsilcisiyle memerandum yaparak, maçın tatil edildiğini bildirdiler. Hava şartları uygun olduğu takdirde yarıda kalan maç, yarın aynı saatte 33’ncü dakikadan itibaren oynanacak. Maçtaki takım kadroları ve hakemler şu şekildeydi:

HAKEMLER: Direnç Tonusluoğlu, Gökhan Memişlioğlu, Baran Eraslan.

GIRESUNSPOR: Adriano – Uğur, Murat Akça, A. Kesim, M. Bayır – A. İlhan, Renan, Bekir, Özgürcan, Tanase – Rusescu

ISTANBULSPOR: Alperen – Zafer, Wellington, Patrick, Oğuzhan Berber – Aldın Cajic, Melih, Kemal Issah, Onur, Ali Dere, Papa Diouf.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir