Gönüllü gençlerden siperlik üretimi! | Tirebolu Ekspress Haber

Gönüllü gençlerden siperlik üretimi!

Tirebolu Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler tarafından üretilen Siperlik Maskeler, Tirebolu haricinde Doğankent ve Güce ilçelerine de  gönderiliyor…

Tüm dünyayı saran korona virüsle ilgili mücadelede yurt çapında özellikle eğitime yönelik kurumlarda gerçekleştirilen çalışmalar, halkın bu konudaki korunmalığına önemli katkılarda bulunuyor. Salgınla mücadele kapsamında gönüllülük esasına dayalı olarak harekete geçen Tirebolu Gençlik Merkezi Müdürlüğü, adeta bir fabrika gibi Siperlik Maske üretimi yapmaya başladı.

Kurumda oluşturulan gönüllü gençlerle seri üretime geçen Gençlik Merkezi; ürettiği maskeleri Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Merkezi ve Sosyal Vefa Destek Vakfı yöneticilerine teslim ederek, önemli bir görevi yerine getirmiş oluyorlar. Gençlik Merkezi yetkilileri, Tirebolu’da ürettikleri maskeleri ilçenin yanı sıra Güce ve Doğankent ilçelerindeki sağlık kuruluşlarına da gönderdiklerini belirterek, kurumlardan hiçbir ücret alınmadığını ve bu işte çalışanlara da herhangi bir ücret verilmediğini ifade ediyorlar.

Öte yandan, 15 yaş ve altındaki çocukların dışarı çıktığı saatlerde onlarla birlikte olan Gençlik Merkezi bünyesindeki gönüllü gençler, sosyal mesafeyi korumanın önemini eğlenceli oyunlarla çocuklara da anlatmaya çalışıyorlar. Park ve bahçelerde küçük çocuklarla bir araya gelen gönüllü gençler, onları mutlu edebilmek için çeşitli etkinlikler yaparlarken, onlara hediyeler vermeyi de ihmal etmiyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir