Gönüllü projeciler Avrupa’ya gidecekler! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Gönüllü projeciler Avrupa’ya gidecekler!


Tirebolu Belediyesi, Ulusal Ajanstan Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında aldığı akretidasyon ile ilçedeki gençleri gönüllü olarak Avrupa’ya gönderebilecek…

Tirebolu Belediyesi, AGH hizmetlerinde bulunabilecek koordinatör ve gönderen kuruluş olarak akredite edildi. Ulusal Ajans tarafından 6-9 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılan Akretidasyon Eğitimine katılan kurum eğitmeni ve mütercimi Ümmühan Karabıçak, söz konusu eğitimi tamamlayarak, Gönüllü Projeler için Tirebolu Belediyesi’nin akredite olmasını sağladı.

Gönüllü olarak gençlik değişim hareketine katılmak isteyen gençlerimiz, belediye bünyesinde bulunan ARGE Proje Birimi kanalıyla Ulusal Ajans ile temasa geçerek, Avrupa’ya gidebilecekler. Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, AGH için koordinatör ve gönderen kuruluş olarak Tirebolu Belediyesi’nin akredite edildiğine dikkat çekerek, “Avrupa Gönüllü Hizmeti ile ilçemizdeki gençlerimizi gönüllü olarak Avrupa’ya göndererek, kişisel gelişimlerini, farklı kültürlerle tanışmalarını, istihdam edilebilirlik düzeylerini ve özgüvenlerini yükseltme, ulusal ve uluslararası platformlarda kendilerini daha iyi ifade edebilen bireyler haline getirmeyi amaçlıyoruz. Diğer yandan da belediyemizin kurumsal kapasitesini güçlendirmek ve yurt dışındaki kurum ve kuruluşlarla işbirliği fırsatlarını arttırmayı hedefliyoruz” dedi.