Güce Sapağına, Döner Kavşak ve Işık! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Güce Sapağına, Döner Kavşak ve Işık!


Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci, sık sık kazalar meydana gelen ilçenin batı yakasında Gölağzı mevkiindeki Güce Sapağına Döner Kavşak ve Trafik Işığı konulması için Meclis’te hayati bir sunum yaptı…

Tirebolu’nun batı yakasında bulunan ve her yıl çok sayıda ölümlü ya da yaralamalı kazanın meydana geldiği Güce Sapağına önlem alınması için harekete geçen Tirebolu’nun CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci, ilgili konu hakkında İl Genel Meclisi’nde önemli bir sunum yaptı.

Meclisteki sunumunu Güce Sapağına ait video görüntüleri eşliğinde gerçekleştiren ve Karayolları’nın dikkatini çeken İl Genel Meclisi Üyesi Cebeci, burada meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi için, söz konusu sapağa Döner Kavşak ve Trafik Işıkları konulmasını talep etti. Cebeci’nin, yöremiz için hayati önem taşıyan bu girişimi, sosyal medyada büyük yankı bulurken; Mecliste de kabul gördü.

Öte yandan, Giresun-Trabzon Karayolu güzergahında bulunan ilçemizin Gölağzı mevkiindeki Güce Sapağı’nda dönerli kavşak ve trafik ışığı bulunmadığı için her yıl çok sayıda kaza meydana gelirken; sorunun bugüne kadar bir türlü çözümlenemeyişi, yöre halkı tarafından da tepkiyle karşılanıyordu. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Cebeci’nin, sunduğu talebin en kısa zamanda yerine getirilmesini istiyor ve bekliyoruz.