Gurbetçi hemşerimiz, kansere yenik düştü!

Uzun yıllar Almanya’da çalışan 5 çocuk babası Kazım Keçeci (64), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybetti! Keçeci, bugün Tirebolu’da toprağa verildi…

Uzun yıllar Almanya’da işçi olarak çalışan ve yaklaşık bir yıl önce yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden gurbetçi hemşerimiz Kazım Keçeci (64), 22 Ağustos Perşembe akşamı Almanya’da yaşama veda etti.

Aslen Alucralı olup yakın akrabalarıyla birlikte Tirebolu’da ikamet eden ve yaklaşık 45 yıl kadar önce Almanya’ya çalışmaya giden gurbetçi hemşerimiz Keçeci, kısa bir süre önce tatil için Tirebolu’ya gelmiş ve daha sonra tekrar Almanya’ya gitmişti. Evli ve 5 çocuk babası olan Keçeci, yaklaşık bir yıl önce yakalandığı amansız hastalığın pençesinden kurtulamayarak, 22 Ağustos’ta vefat etti. Almanya’nın Hannover şehrinde yaşayan ve 64 yaşında yaşama veda eden Kazım Keçeci; Tirebolu’nun tanınmış simalarından Hasan Meşe, Hasbi Keçeci, Hayrettin Pir ve Veysel Almaoğlu’nun kayınbiraderleri olup; Mustafa, Alparslan, Davut, Rasim ve Medine’nin de biricik babalarıydı. Babalarının tabutu başından bir an olsun ayrılmayan 4 kardeş, bir hayli üzgün vaziyette taziyeleri kabul ederlerken; kayınbiraderleri de Keçeci’yi son yolculuğuna uğurlamaya gelen konuklarıyla ayrı ayrı ilgilendiler.

Kısa bir süre önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen talihsiz gurbetçi Keçeci’nin cenazesi, 24 Ağustos Cumartesi günü (bugün) çocukları ve yakınları tarafından saat 14.45’de Tirebolu’ya getirildi. Keçeci için Çarşı Mahallesindeki evlerinin önünde helallik alımı yapıldı ve naaşı daha sonra Çarşı Mahallesi Camii avlusuna götürüldü. Burada İkindi Namazının ardından kılınan namazdan sonra Yeniköy Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile kalabalık bir cemaat katıldı. Merhum gurbetçiye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Gurbetçi hemşerimiz, kansere yenik düştü!” için bir yorum

  1. Merhum hemşehrime Yüce Yaratan dan rahmet ve merhamet,kederli ailesi eş,dost ve sevenlerine,Tirebolu lu hemşehrilerime baş sağlığı sabır ve metanet diler,merhumun toprağı “NUR”mekanı”FİRDEVİS CENNETİ”olsun der en derin saygılarımla taziyelerimi iletirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir