Gurbetten geldiler, köylerini tertemiz yaptılar! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Gurbetten geldiler, köylerini tertemiz yaptılar!


Tirebolu’nun Örenkaya Köyü gurbetçileri, geçen yıl başlattıkları Çevre Temizliği Kampanyasını bu yıl da sürdürdüler ve örnek bir harekette bulunarak, yaşadıkları yöreyi çöplerden arındırdılar…

Tirebolu’nun Örenkaya Köyünden olup, iş-aş için gurbet ellerde hayat mücadelesi veren köylüler, tatil ve hasat mevsimi için geldikleri köylerinde örnek bir çalışmaya imza atarak, bulundukları çevreyi tertemiz yaptılar.

Yurdun çeşitli şehirlerinde yaşayan Örenkayalılar, yaz tatilini geçirmek için geldikleri köylerinde geçen yıl başlattıkları örnek kampanyayı bu yıl da sürdürerek, bir haftalık süre içinde yöreyi çöplerden tamamen arındırmayı başardılar. Gurbet ellerden gelen Örenkayalılar, köylerinde şenlik havasında çevre temizliği yaparak, örnek bir çalışmaya daha imza attılar. Gurbetten sılaya gelen Örenkayalılar, köy ve otoyol çevresinde bulunan çöplere dikkat çekerek, çevre temizliğinin önemini vurgulayıp, çöp poşetleri ellerinde dağ-bayır dolaştılar ve tertemiz bir ortam oluşmasına katkı sağladılar.

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz çöp toplama etkinliği, bizim için farklı bir etkinlik. Yıl boyunca köyümüz ve çevresinde biriken çöpleri toplayarak, burada oturan köylülerimize de örnek oluyoruz” diyen Örenkayalı gurbetçilerin bu anlamlı etkinliği, köy meydanında yapılan muhteşem bir piknikle sona ererken, gurbetçi çevrecilerin gerçekleştirmiş olduğu etkinlik, kamuoyunda ve çevrede büyük takdirle karşılandı.